افتخاری دیگر برای آموزشگاه زبان گستر یزد

 

 

اعطای نمایندگی رسمی تیسول کانادا به آموزشگاه زبان گستر یزد توسط دکتر ایزد دوست مدیر بخش خاورمیانه تیسول کانادا در تاریخ 22 اردیبهشت انجام گرفت . براساس این قراداد متقاضیان می توانند با شرکت در دوره های تربیت مدرس تیسول کانادا ضمن کسب مهارت های لازم در زمینه تدریس زبان انگلیسی و یا سایر زبانها در پایان دوره می توانند مدرک رسمی و بین المللی از موسسه تیسول کانادا در یافت نمایند . این مدرک که به تایید رسمی وزارت امور خارجه ، اداره کار و آموزش و پرورش کانادا رسیده است . در ضمن تمامی عزیزان میتوانند پس از دریافت مدرک با ورود به سایت تیسول کانادا به ادرس WWW.TESOLCANAD.ORG   جهت مشاهده کد رهگیری خود اقدام نمایند

 

 

تیسول چیست ؟

 

 TESOL چیست؟ تی- سُل (Languages Other of Speakers to English Teaching: TESOL (در واقع گواهی رسمی کار به عنوان مدرس بین المللی زبان انگلیسی و دیگر زبان های رایج بوده و دارای اعتبار، کیفیت، و استاندارد جهانی در بین اعضای صاحب منصب در امر آموزش زبانهای خارجی در سراسر جهان است. واژه TESOL به عنوان تدریس زبان های انگلیسی به سخنگویان دیگر زبان ها بوده و در کشورهای مختلف با توجه به زبان آن کشور دارای اعتبار است. به عنوان مثال گواهی های زیر با کلمات اختصاری برای زبان های فرانسه، عربی، روسی، کره ای، و ژاپنی صادر می گردند:

 TFSOL: Teaching French to Speakers of Other Languages

 TASOL: Teaching Arabic to Speakers of Other Languages

 TRSOL: Teaching Russian to Speakers of Other Langugaes

TKSOL: Teaching Korean to Speakers of Other Languages

 TJSOL: Teaching Japanese to Speakers of Other Languages

 این دوره اکثراً به اشتباه با دوره های دیگر از قبیل TEFL, TESL, ESOL مقایسه و هم تراز تداعی می شود. تفاوت اصلی این است که این واژه ها در کدام قسمت از جهان بکار می ورند. به عنوان مثال، در اروپا، انگلیسی را به EFL و در کشورهائی مانند کانادا و ایاالت متحده، انگلیسی را به عنوان ESL می شناسند. دارندگان گواهی TESL مجوز تدریس در کشورهائی که انگلیسی زبان رسمی آنان است را دارند. دارندگان TFSL نیز اجازه دارند در کشورهائی که زبان رسمی آنها انگلیسی نیست تدریس نمایند. ولی دارندگان گواهی TESOL مجوز تدریس در همه کشورها را دارند. کشورهایی مانند مالزی، ژاپن، کره، و ترکیه، داشتن این گواهی را پیش نیاز اخذ ویزای کار قرار داده اند.

 

تیسول کانادا

 

گواهی CANADA TESOL با هدف ارائه برترین سطح استاندارد در جهان، دوره های آموزشی مدرّس و مترجم زبان های انگلیسی، فرانسه، اسپانیائی و 11 زبان رایج دیگر را فراهم آورده و مطابق با استاندارد های بین المللی به طور گسترده در کانادا و سراسر جهان ارائه می دهد. در اکثر کشورها، دیپلم TESOL صادره از کانادا هم تراز با مدرک کاردانی و در کانادا و آمریکا معادل یک سال یا 42 واحد دانشگاهی بوده و می تواند درب های بیشتری را بروی فرصت های شغلی و ادامه تحصیل بگشاید. مراکز آموزش زبان در جهان، اکنون با دقت بیشتری اساتید خود را انتخاب می کنند و گواهی CANADA TESOL با 42 سال سابقه در کانادا و سایر کشورها، جایگاه خود را در بین استانداردهای کسب نیروی انسانی در صنعت آموزش تثبیت کرده است. هر روز تعداد فراوانی از اساتید زبان از کشورهای خاور میانه و آسیائی تقاضا دارند در کشور خودشان دوره های TESOL را بگذرانند و گواهی معتبری با مُهر و تأیید وزارت کار و امور خارجه کانادا دریافت کنند در شغل حرفه ای خود ارتقاء یابند. وزارت کار و نیروی انسانی کانادا تأثیر مثبت دارندگان این گواهی را درکانادا را مورد بررسی قرار داده و آن را معتبر شناخته و تأئید کرده است.

 

مزیت های تیسول کانادا

 

چراگواهی CANADA TESOL؟ از آنجائیکه تعداد اشخاصی که به جمع گروه زبان آموزان ملحق می شوند بطور روزمره در سطح جهان رو به افزایش است، نیاز مبرم و تقاضا برای اساتید مجرب و آموزش دیده مطابق با استانداردهای جهانی و دارای گواهی معتبر نیز رو به افزایش است. مدارس زبان در سراسر جهان اکنون با دقت بیشتری اساتید خود را انتخاب می کنند. اساتید زبان در کشورهای خاور میانه و آسیا که تقاضا دارند در کشور خودشان دوره های TESOL را بگذرانند و گواهی معتبری با مُهر و تأیید وزارت کار و امور خارجه کانادا دریافت کنند از طرق مختلف با CANADA TESOL تماس می گرفتند. بنا به تقاضای آنان، هم اکنون در کشورهای کانادا، ایاالت متحده، مکزیک، تاهیئی، کاستاریکا، کره جنوبی، چین، تایلند، هند، پاکستان و ایران این امر اجرائی گردیده و اخذ این گواهی منجر به ارتقاء مقام و حقوق فوری آنان شده و درب هائی از فرصت های شغلی در سراسر جهان را برای آنان گشوده است. فارغ التحصیالن با داشتن این گواهی معتبر بین المللی، قادرند با حدقل هزینه در کشور خود آموزش دیده و به کاریابی پرداخته و دستمزدی مطابق با توانائی و مدرک معتبر خود دریافت نمایند و زندگی حرفه ای خود را آغاز کنند.

مزیت‌های دریافت گواهینامه تیسول کانادا شامل:

۱- این مدرک نیاز به تمدید ندارد

۲- این دوره‌ها توسط اساتید مجرب بین‌المللی تدریس می‌شود

۳- گواهینامه‌ها مستقیما توسط تیسول کانادا  صادر می‌شود و دارای اعتبلار از وزارت اموزش و پرورش کانادا و وزارت کار کانادا می باشد

۴- دارندگان گواهینامه تیسول کانادا می‌توانند در هر جا دنیا به کار مشغول شوند

 

دوره ها

 

اخذ گواهی TCCT

دوره ها بصورت مجازی، هیبرید و حضوری اجرا می گردد. اما برای کشورهای آسیائی و خاورمیانه، بر اساس تقاضا و تجارب کسب شده، دوره ها به صورت حضوری اجرا می شوند. به این منظور، دوره ای فشرده به مدت 12 روز برای دارنده گان مدارک کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مرتبط و همینطور دارندگان 5.7 IELTS و کسانی که حداقل 5 سال است بطور رسمی به تدریس زبان در سطوح پیشرفته فعالیت دارند اجرا می شود. و در پایان دوره، متقاضیانی که با موفقیت Exam Board را بگذرانند دیپلم (TRAINER CERTIFIED CANADA TESOL) TCCT دریافت می کنند. فارغ التحصیالن قادرند رسماً دوره های زیر را در کالس های حضوری به متقاضیان آموزش دهند.

 تدریس آکادمیک، تجاری و حرفه ای

 گواهی های TAE و TBE به منظور تربیت مدرسِ زبان جهت آموزش مدیران و مسئوالن جهان تجارت، و همچنین پزشکان، پرستاران، روانکاو ها، داروساز ها و اساتید دانشگاه های فرهنگی، علمی، فنی، معماری، مهندسی و هنر و طراحی ارائه گردیده است.

 

 

Suggestions

Employment

Content

Theory / Practice

Hours & Duration

Standards

Non-Degree or Degree holders

Overseas

Adults Education

50 / 100

150 / 60 Days

Foundation

Non-Degree or Degree holders

Canada, USA Overse

Adults, TBE*, TAE*

150 / 150

300 / 90 Days

Advanced

Degree Holders Only

Canada, USA, Overseas

Adutls, TBE, TAS*. TEC, TCC

300 / 150

450 / 120 Days

Diploma

Degree or Master Holders

Canada, USA, Oversea

Diploma TCCT & Post Graduate

500 / 150

650 / 180 Days

Post Grads

Degree Holders Only

Canada, USA, Overseas

Teaching English to Childern

100 / 50

150 / 60 Days

TEC*

 

*TEC – Teaching English to Children                                                 *TBE – Teaching Business English *TAS – Teaching Academic Subjects                                                 *TAE – Teaching Academic English

 

 

اهداف دوره :

 

آشنا نمودن اساتید زبان به جدیدترین روشهای آموزش زبان انگلیسی .

بروز رسانی اطلاعات و دانش تدریس مدرس و کسب مهارت های لازم برای تدریس انگلیسی در کشورهای دیگر .

دادن کلاس به مدرس در جریان 3 ترم آموزشی و کنترل دقیق جهت کسب اطمینان از استفاده تکنیک ها و مهارت های آموزش داده شده در جریان دوره .

آشنا نمودن مدرس با سایر مدرس ها در کشور های دیگر از طریق سایت تیسول کانادا .

امکان فراهم نمودن بازار کار برای متقاضیانی که قصد دارند در خارج از ایران تدریس نمایند .

اعطای گواهی نامه معتبر و بین المللی از تیسول کانادا جهت اعتبار بخشیدن به رزومه مدرس.

کسب دانش موضوعی و آشنایی با اصول آموزش موثر

به دست آوردن طیفی از مهارت‌های عملی برای آموزش زبان به بزرگسالان

نشان دادن توانایی شرکت‌کنندگان در به کار‌گیری آموخته‌ها در یک محیط آموزشی واقعی

 

 

 

 

 

 

 
بازگشت به بالا